Logo
  1. Úvod
  2. Nůžky
  3. MIZUTANI SOLID

MIZUTANI SOLID

MIZUTANI SOLID STABILITA A ROVNOVÁHA Vylepšený pocit stability díky rukojeti s novou konstrukcí vyvážení, která umisťuje těžiště blíže k ruce, což sni... celý popis
Dostupnost
na dotaz
17 700 Kč
14 628 Kč
bez DPH
Kompletní specifikace

MIZUTANI SOLID

STABILITA A ROVNOVÁHA

Vylepšený pocit stability díky rukojeti s novou konstrukcí vyvážení, která umisťuje těžiště blíže k ruce, což snižuje kolísání při stříhání. Neúnavný, s maximální ostrostí.

 

MIZUTANI SOLID

Při používání nůžek, které nedokážou zafixovat rukojeť na místě a nemají dobrou rovnováhu, je třeba vynaložit další úsilí, aby se zabránilo kývání. Pro stylisty, kteří nůžky otevírají a zavírají stokrát za den, může i sebemenší práce navíc způsobit problémy, jako je například zánět šlach.

 

 

MIZUTANI SOLID 

 

 

G-SHIFT

Díky nové inovativní konstrukci „G-SHIFT“ je těžiště nůžek posunuto blíže k ruce, přičemž je zachována nastavená rovnováha a nedochází ke zvýšené odstředivé síle při otevírání a zavírání.

MIZUTANI

Vyšetření svalové aktivity pro nůžky Solid | Mizutani

Spolu s novou rukojetí, která se dokonale přizpůsobí vaší ruce, tyto prvky stabilizují čepele a zabraňují jejich kývání během stříhání.

 

MIZUTANI SOLID

KADEŘNICKÉ NŮŽKY

Kloubová část má důležitou úlohu spojovat ostří a rukojeť a u těchto nůžek je osazena 9 přesnými kuličkovými ložisky. Díky této konstrukci je pohyb hladký jako hedvábí.

 

NŮŽKY MIZTANI

Nový SOLID využívá naše patentované zpracování Extramarise®, jedinečný proces kalení založený na důkladném řízení teploty, který v maximální možné míře zvýrazňuje vlastnosti materiálů. Tento proces dodává nůžkám potřebnou tvrdost i dostatečnou odolnost. Tentokrát jsme ve spolupráci s odborníkem na inženýrství kovů Dr. Asakurou analyzovali strukturu surového materiálu SOLID po správném tepelném zpracování. Při porovnání upraveného materiálu SOLID s jinými neupravenými materiály je rozdíl zřejmý. Výsledky této analýzy prokázaly, že tepelné zpracování může mít obrovský vliv na životnost nůžek.

 

ZPRACOVÁNÍ EXTRAMARISE®

Extramarise® (registrovaná ochranná známka) je patentovaný proces tepelného zpracování*, který je ideální pro stříhací nůžky a který společnost Mizutani vyvinula na základě údajů a zkušeností nashromážděných za více než 90 let, aby vyvážila tři požadované vlastnosti dobrého ostří: strukturu, úhel ostří a tvrdost.

 

PROCES TEPELNÉHO ZPRACOVÁNÍ

Kovy používané pro břitové nástroje se velmi mění v závislosti na použitém tepelném zpracování. Pro každý materiál musí být provedeno správné tepelné zpracování, aby se v něm plně projevily vlastnosti vzácných kovů, jako je kobalt, molybden a vanad.
Možná jste již někdy slyšeli termín „tepelné popouštění“. Kovy používané pro nůžky nemají zpočátku dostatečnou tvrdost pro toto použití. Nerezová ocel používaná v nůžkách se nejprve zahřeje na teplotu přes 1000 °C a poté se rychle ochladí, aby se dosáhlo požadované tvrdosti. Tento proces se nazývá „kalení“. (U stelitu a jiných kobaltových slitin se mohou používat jiné teploty.)

 

Také při pouhém kalení jsou kovy dostatečně tvrdé, ale extrémně křehké, takže pro dosažení větší trvanlivosti procházejí procesem „popouštění“. Pro ještě kvalitnější břitové nástroje se mezi kalením a popouštěním provádí další úprava nazývaná „subzero processing“, při níž se kovy vystavují teplotě -100 °C nebo nižší za použití materiálů, jako je kapalný dusík, aby se zabránilo tomu, že struktury, které neprošly zcela martenzitickými přeměnami (zachovaný austenit), způsobí v průběhu používání deformace (změny probíhající v průběhu několika let).

„Kalení“, „popouštění“ a „zpracování pod bodem mrazu“ lze kombinovat nekonečným množstvím způsobů a provedení ideální kombinace pro vysoce kvalitní materiály, která v maximální míře zvýrazní jejich skryté vlastnosti, vyžaduje bohaté znalosti a zkušenosti. Prostřednictvím procesu Extramarise®, vyvinutého ve společnosti Mizutani na základě analýzy obrovského množství dat a zkušeností, poskytujeme kovy, které účinně využívají materiály svých složek.

Zboží zařazeno v kategoriích


Mizutani na isnagramu

ProBarber s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz