Logo
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Historie nůžek MIZITANI, kdy to vůbec začalo?
06.03.2023
Komentáře (0)

Historie nůžek MIZITANI, kdy to vůbec začalo?

1921 - kdy to všechno začalo!

Dědeček Hirokazu Mizutaniho, Yorigi Mizutani, vybudoval v centru Tokia jako profesionální kadeřník malý podnik na výrobu kadeřnických nůžek. Výrobky, které byly v té době na trhu k dostání, pro něj prostě nebyly dost dobré. Zpočátku je vyráběl pro sebe. Brzy z této výrobny vznikl malý, ale kvalitní výrobce nůžek. "Zrodily se nůžky Mizutani! Později dědeček předal firmu svému synovi Motokazu Mizutanimu. Ten se nechal přemluvit, aby pracoval jako předvýrobce pro jiné firmy, a to kvůli velké poptávce a nadřazenosti větších společností. Mohl se tak plně soustředit na nůžky a jejich kvalitu, ale brzy zcela ztratil kontakt s kadeřníky. Tlak ze strany zákazníků byl stále intenzivnější. V důsledku toho postupně ztratil nezávislost jako výrobce nůžek a stal se dodavatelem pro ostatní. Pak jeho nejstarší syn Hirokazu Mizutani objevil zájem o otcovo řemeslné podnikání. S výrobním zařízením byl obeznámen od útlého věku - bylo to jeho hřiště.

Tento zájem den ode dne rostl. Ve svých 39 letech převzal Hirokazu Mizutani otcovu firmu pod jednou podmínkou: chtěl sám prodávat své výrobky kadeřníkům! Jeho touha po designu a kvalitě byla obrovská. Brzy se z malé firmy stala výrobna nůžek, která si v Japonsku udělala jméno díky kvalitním nůžkám. O tři roky později - v roce 2001 - jsme se připojili ke světu nůžek Mizutani. Na Hirokazu Mizutaniho nás upozornil společný přítel z Tokia. V té době už byly jeho kadeřnické nůžky v Japonsku zasvěceným tipem.

Náš přítel nás společně s Hirokazu Mizutanim navštívil v Baden-Badenu na prezentaci jeho nůžek. Bylo nápadné, že nůžky se prodávaly bez označení značky. Hirokazu Mizutani na naše překvapení reagoval slovy: "Proč značka? Stačí, že naše nůžky jsou dobré!" V dnešní době nemyslitelné! Všimli jsme si také, že nůžky nejsou kvůli svým proporcím vhodné pro evropský trh. Stříhací čepele byly příliš dlouhé, očka příliš malá. Důvodem je, že v Japonsku se používají jiné techniky stříhání. To vzbudilo náš zájem a Hirokazu Mizutani chtěl vědět všechno. Od této chvíle probíhala neustálá komunikace. Dobře jsme znali kadeřnický trh v Evropě a věděli jsme, po čem je poptávka, koneckonců jsme se mohli ohlédnout za 15 lety zkušeností s japonskými kadeřnickými nůžkami.
S pomocí mnoha kadeřníků z Německa, jako jsou Thorsten Hussfeld, Peter Hartmann, Christian Sieferlinger, Olaf Krebs, Klaus Späth, Marco Budzinski, K. D. Kaiser a mnoho dalších, jsme testovali, ověřovali, hodnotili a kritizovali. Každou, byť sebemenší připomínku jsme brali vážně. Hledala se a nacházela ocel splňující naše požadavky, přidával se perspektivní design. Dokonce i přání Ediny Peterliové na nůžky z ušlechtilé válcované damascénské oceli bylo splněno. Nůžky Mizutani byly nyní připraveny pro evropský trh. Další roky se nesly ve znamení neustálých inovací. Hirokazu Mizutani brilantně zvládl každou výzvu, kterou jsme mu předložili. Mezitím společnost Mizutani získala v Japonsku mnoho průmyslových ocenění za kvalitu a design. V Německu jsme byli ještě na začátku, ale vždy jsme přemýšleli laterálně a zpochybňovali naši práci. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se o nůžkách Mizutani dozvědí i lidé v této zemi. V roce 2011 ten čas nastal. Kolekce plná kreativních a inovativních nůžek se vydala na cestu k revoluci na světovém trhu s kadeřnickými nůžkami. Poděkování kadeřníků v Německu bylo ohromující a vyneslo naše nůžky na 1. místo v soutěži Salonstar 2011. Že bylo toto vítězství oprávněné, potvrdilo opětovné 1. místo v následujícím roce 2012. Všechna očekávání Hirokazu Mizutaniho i naše byla překonána. Nyní je čas poděkovat všem kadeřníkům, kteří z Mizutaniho udělali hvězdu. 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli


Mizutani na isnagramu

ProBarber s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz